KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12409579
*
nr 1240 9579
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Slussen, Gamla Katarinahissen. Motivet: 22x30 ca
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 20:01:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 12:17:16
1
Vinnande bud
11/3 19:45:01
2
150 kr
11/3 19:45:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gamla katarinahissen grafik jean skoglund slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Theddy Skog
nr 1240 9579
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Slussen, Gamla Katarinahissen. Motivet: 22x30 ca
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 12:17:16 | 1 | Vinnande bud |
11/3 19:45:01 | 2 | 150 kr |
11/3 19:45:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gamla katarinahissen grafik jean skoglund slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36